Krystyna Piotrowska

„Los przybywa niewzruszony
i nikt nie może przed nim uciec....."

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki Krystyny Piotrowskiej, wieloletniej nauczycielki matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym, Studium Nauczycielskim, IV Liceum Ogólnokształcącym a także nauczyciela akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu.

Pracę pedagogiczną rozpoczęła w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu w 1967 roku. W tym samym budynku przy ulicy Pocztowej 2, 17 lat wcześniej, bo w 1950 roku zaczynała naukę w klasie I Ogólnokształcącej Szkoły Stopnia Podstawowego i Licealnego pod patronatem TPD.
Po studiach na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu powróciła do swojej macierzystej szkoły, ale już do I LO jako nauczycielka matematyki. W 1984 r. podjęła pracę w ówczesnym Studium Nauczycielskim a następnie w IV Liceum Ogólnokształcącym, gdzie pracowała (na pełnym etacie) do 1997 roku, a po przejściu na emeryturę w niepełnym wymiarze godzin do 2002 roku.

Prof. Krystyna Piotrowska była wspaniałym człowiekiem, pedagogiem i wychowawcą. Zapisała się na zawsze w pamięci swoich uczniów, koleżanek i kolegów. Wspominamy Ją jako skromną, pogodną i ciepłą osobę, mającą dużo życzliwości dla każdego ucznia. Była człowiekiem wielkiego serca. Miała dar przekazywania wiedzy matematycznej w sposób jasny i zrozumiały, nawet dla humanistów, o czym świadczyły wyniki egzaminu maturalnego z matematyki.

Na zawsze zapamiętamy Jej pogodny uśmiech, sympatyczne rozmowy w czasie przerw w pokoju nauczycielskim i oczywiście wycieczki, które organizowała dla emerytowanych nauczycieli z Klubu „Retro" przy IV LO. Dzięki Niej zwiedziliśmy pół Europy i najciekawsze regiony naszego kraju.

Wspaniałe były te wrześniowe wyprawy turystyczne połączone ze zwiedzaniem zabytkowych obiektów, budowli, muzeów w różnych regionach Polski. A do tego jeszcze...... wieczory w teatrze, koncerty i inne atrakcje ! Jej ostatnia propozycja ( z 2020 r.) dotyczyła rejonu południowej Polski.... już nie zostanie zrealizowana !

Odejście Osoby tak godnej szacunku, jaką była Krystyna Piotrowska, bardzo nas poruszyła. Nie znamy słów, aby wyrazić co czujemy! Pozostały nam tylko łzy. Będziemy Ją zawsze wspominać z wdzięcznością i szacunkiem.

W żalu łączymy się z Rodziną Zmarłej Koleżanki. Pamięć o Niej pozostanie w naszych sercach. Dziś wyrażamy wdzięczność, że mogliśmy razem pracować, podróżować, smucić się, radować....

Rodzinie i Bliskim wyrażamy szczere wyrazy współczucia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 10 października br. o godz. 12.30 w Kościele pw. św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. Nabożeństwo żałobne odbędzie się o godz. 13.00. Pożegnanie śp. Krystyny Piotrowskiej odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym Dębica w Elblągu przy Starym Domu Pogrzebowym ok. godz. 14.00

Bożena Kamińska