Księgowość, sport czy medycyna estetyczna- która z tych dziedzin stała się pasją Natalii Filckowskiej?
Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym wywiadem z absolwentką naszej szkoły w ramach cyklu „Elblążanie z pasją".

Klaudia Żabińska to nasza ubiegłoroczna absolwentka, która uczęszczała do klasy humanistyczno– integracyjnej. Obecnie przebywa w Londynie, gdzie szkoli się i pracuje jako wizażystka i fotograf.
Oto, jak wspomina naszą szkołę:
Jeśli jeszcze wahacie się, jaką szkołę wybrać, decyzja jest prosta: tylko IV Liceum Ogólnokształcące! Nauczyciele, a wśród nich Anioły, są tylko tam!

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym podejmuje decyzję wpływającą na jego przyszłe losy, kiedy na skrzyżowaniu wielu dróg musi wybrać jedną z nich, nie wiedząc, dokąd ona prowadzi. Wybierając IV Liceum Ogólnokształcące, nigdy bym nie pomyślała, że grono pedagogiczne, które tam poznałam, przywróci mi wiarę w siebie - umiejętności, której musiałam się nauczyć. Aktywna i twórcza postawa nauczycieli pomogła mi przezwyciężyć liczne trudności, które wynikały z mojej choroby. Objawiała się ona dużym problemem z koncentracją, obniżonym nastrojem, wycofaniem i bezsennością. Miałam w sobie dużo wewnętrznego napięcia. Nauczyciele pokazywali mi, że porażki mogą mnie czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni. Oni byli moją siłą napędową, dzięki nim odnalazłam nadzieję i drogę ku zdrowiu.

 

 Spotkanie z Kamilą Łyłką  Spotkanie z Kamilą Łyłką  Spotkanie z Kamilą Łyłką

O swojej twórczości, o pracy w teatrze i działaniach artystycznych przeróżnych opowiadała na spotkaniu z IIA i IIIA. Ciekawie i inspirująco było. Dziękujemy.
Renata Przybysz

Absolwentka klasy sportowej z 2010 roku, młodzieżowa reprezentantka kraju w piłce ręcznej, zawodniczka EB Start Elbląg, złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, absolwentka Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku-towaroznawstwo

 Ewelina Ocalewicz  Ewelina Ocalewicz  Ewelina Ocalewicz

"Od 12 roku życia piłka ręczna wypełniała mój każdy dzień, stała się nieodłącznym elementem codziennego życia. Kończąc gimnazjum wiedziałam, gdzie spędzę kolejne 3 lata – w IV Liceum. Nie tylko ze względu na sport, jaki uprawiałam, ale także na dobrą renomę, jeżeli chodzi o poziom nauczania. Mieliśmy bardzo zgraną klasę (profil sportowy o czymś w końcu świadczy), świetną wychowawczynię, która nie tylko potrafiła nas chwalić, ale także ustawić do pionu, kiedy zaszła taka potrzeba. Nauczyciele, choć często wymagający, byli bardzo wyrozumiali – co dla mnie było istotne przy wielu nieobecnościach w szkole ze względu na liczne turnieje oraz występy w reprezentacji Polski. Tutaj chciałabym podkreślić, że szkoła zawsze pomagała i wspierała w realizacji pasji. Pamiętam, kiedy po zdobyciu wraz z koleżankami z klasy (a zarazem i drużyny MKS Truso Elbląg) złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorek, Dyrektor szkoły przywitał nas w swoim gabinecie pięknym tortem i gratulacjami. To było bardzo miłe, a zarazem pokazało, że szkoła interesuje się osiągnięciami swoich uczniów.