flag-enflag-deflag-ruflag-fr

Wiosenne spotkanie Klubu Retro

gallery1 gallery1 gallery1

4 kwietnia br., tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi, spotkaliśmy się w „ naszej szkole", by przy uroczyście zastawionym stole podzielić się swoimi radościami i smutkami. Było to kolejne udane spotkanie w gronie przyjaciół. Kol. Krystyna Piotrowska przedstawiła program wycieczki, tym razem po naszym województwie, która odbędzie w dniach 13 - 15 września. Atrakcją na pewno będzie rejs po Kanale Ostródzko - Elbląskim i koncert w Filharmonii Olsztyńskiej.
Do zobaczenia na wycieczce.

Bożena Kamińska

Przedświąteczne spotkanie Klubu Retro

 Przedświąteczne spotkanie Klubu Retro  Przedświąteczne spotkanie Klubu Retro  Przedświąteczne spotkanie Klubu Retro

6 grudnia, w świątecznie udekorowanym gabinecie historycznym IV Liceum Ogólnokształcącego, odbyło się spotkanie członków Klubu „Retro". Była piękna kolorowa choinka, prezenty od Mikołaja, kolędy, a na stole same pyszności.
Do naszego grona dołączyła kol. Joanna Stasiak, która od 2000 r. przez 17 lat uczyła języka francuskiego. Miłym gościem była p. wicedyrektor Wioletta Antosiak, która życzyła nam spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych Świąt oraz zdrowia i pomyślności w Nowym Roku .
My również życzymy Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu IV Liceum Ogólnokształcącego przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości, w ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech kolejny rok będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Bożena Kamińska

Wycieczka do Zielonej Góry

 Retro  Retro  Retro

W dniach 14-16 września 2018 r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Zielonej Góry.
Po drodze zwiedziliśmy pięknie odrestaurowany zespół pałacowo – parkowy w Rogalinie oraz mogliśmy podziwiać figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie.

Czytaj więcej...

Wiosenne spotkanie klubu Retro

 Retro  Retro  Retro

6 kwietnia 2018 r. spotkaliśmy się w gościnnych murach IV LO. Przy stole zastawionym smakołykami i przy dobrej kawie można było przyjemnie spędzić wiosenne popołudnie, tym bardziej, że w gronie przyjaciół. Z przyjemnością powitaliśmy w naszym Klubie koleżanki: Jolantę Kawczyńską i Lidię Rychcik, które w ubiegłych latach przeszły na zasłużoną emeryturę. Ustaliliśmy termin i program wycieczki do Zielonej Góry (jedziemy na winobranie). Życzymy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz młodzieży słonecznych, udanych wakacji, maturzystom zaś, jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym.

X-lecie Klubu „Retro”

 X-lecie Klubu „Retro”  X-lecie Klubu „Retro”  X-lecie Klubu „Retro”

13 listopada 2007 r. Uchwałą Rady Pedagogicznej IV LO powołano Klub „Retro", którego celem była integracja i uaktywnienie środowiska byłych nauczycieli z: Liceum Wychowawczyń Przedszkoli, Studium Wychowania Przedszkolnego, Studium Nauczycielskiego i IV Liceum Ogólnokształcącego, które powstało na fundamentach wcześniej wymienionych szkół.

Aktualnie Klub liczy 42 członków. W ciągu 10 lat odbyło się 20 spotkań towarzyskich, kilkadziesiąt w podgrupach, 15 wycieczek krajowych i zagranicznych. Seniorzy chętnie uczestniczą w spektaklach teatralnych, seansach filmowych, wernisażach i innych imprezach artystycznych w Elblągu i poza nim.

Czytaj więcej...

Klub Retro. Wycieczka do Warszawy

 Retro - wycieczka  Retro - wycieczka  Retro - wycieczka

W dniach 15-17 września 2017 r. zwiedzaliśmy naszą Stolicę. W jesiennych promieniach słońca podziwialiśmy ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej i Stadion Narodowy. Duże wrażenie wywarły na nas zbiory zgromadzone w Muzeum Fryderyka Chopina i w Muzeum Historii Żydów Polskich.
Głęboko przeżyliśmy dramat ojca, którego zagrał Marian Opania w spektaklu pt. „Ojciec" wystawianym w Teatrze Ateneum. Z kolei w Teatrze Kwadrat wyśmienicie bawiliśmy się na spektaklu pt. „Ślub doskonały".
Oczywiście wszystkie atrakcje zawdzięczamy organizatorce wycieczki kol. Krystynie Piotrowskiej – za co bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

Góra