bardzo prosimy o przypominanie uczniom o akcji, która odbędzie się 21.06. (piątek).

W tym roku zamiast kwiatka dla swojego nauczyciela, przekażcie datek !
Zbieramy na leczenie ELBLĄŻANINA - KACPERKA.

Nasi wolontariusze będą zbierali w auli pieniążki do puszki.

Pozdrawiamy SKW

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZY „Planeta Ziemia w naszych rękach"

28.05.24 r. w naszej szkole odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno – Przyrodniczy „Planeta ziemia w naszych rękach". Celem konkursu było kształtowanie postaw ekologicznych i przyrodniczych oraz podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodzieży. W konkursie brały udział klasy ósme szkół podstawowych. Spotkanie miało na celu wspólną zabawę, w czasie której została wyłoniona najlepsza szkoła w dziedzinie ekologii. Wszyscy uczestnicy wyszli z upominkami oraz dyplomami. Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody – zarówno dla szkoły, jak i dla młodzieży.

Samorząd Uczniowski

 ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3

W ramach Światowego Dnia Książki, który obchodzony był 23.04.2024 r., uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego mieli przyjemność czytać fragmenty książki młodszym uczniom z SSP 3. Dzieci z SSP3 wysłuchały opowiadania o pierwszej zagubionej skarpetce ze zbioru opowiadań „Niesamowite przygody 10 skarpetek". Nasi licealiści dołożyli wszelkich starań, by w młodszych kolegach zaszczepić pasję do czytania i dać dobry przykład. Czytanie na głos wzbogaca słownictwo i wyobraźnię, uczy uważnego słuchania, rozwija zdolność koncentracji uwagi, rozbudza ciekawość poznawczą. Autorytet starszych kolegów z pewnością pozytywnie wpłynie na statystyki odwiedzin w bibliotece i mamy nadzieję, że taka tendencja utrzyma się w przyszłości.

 22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO  22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO  22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI W IV LO

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.
Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny dla klas pierwszych. Spotkanie miało na celu wspólną zabawę, w czasie której została wyłoniona klasa najlepsza w dziedzinie ekologii. Dla zwycięzców przygotowane zostały dyplomy oraz nagrody.
Naszymi ekspertami w dziedzinie ekologii została klasa 1a.

Samorząd Uczniowski