Andrzejki Andrzejki Andrzejki

Andrzejki, to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.
30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego
W tym dniu aula szkolna została zamieniona w "Salę Wróżb". Niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Organizowane były pokazy czarnej magii. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

 Zbiórka dla Elbląskiego Schroniska Zbiórka dla Elbląskiego Schroniska Zbiórka dla Elbląskiego Schroniska

Październik był Miesiącem Ochrony Zwierząt. W związku z tym nasza szkoła wzięła udział w zbiórce dla schroniska dla zwierząt w Elblągu - zbieraliśmy wszystko, co może się przydać zwierzętom w schronisku - koce, kołdry, zabawki, karmy itp. Zbiórka trwała do połowy listopada. Oprócz tego zorganizowaliśmy kiermasz ciast i za zebrane podczas kiermaszu pieniądze została zakupiona karma dla zwierząt.

Wszystkie rzeczy zostały dzisiaj (29.11.2023 r.) zawiezione do Elbląskiego Schroniska.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i obsłudze IV LO za pomoc w zbiórce.

Wolontariat i Samorząd Uczniowski IV LO

 Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy" – to hasło towarzyszyło nam w dniu dzisiejszym, kiedy w naszej szkole odbywał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność szkolna swoją radość, entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze.

Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość, to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich.

W IV Liceum Ogólnokształcącym tak niewiele trzeba, aby sprawić komuś przyjemność. Jedno słowo, gest, spojrzenie czy uśmiech.

Jak spędziliśmy ten dzień w naszej szkole?:

 • nasi uczniowie skorzystali z Alei i Tablicy Życzliwości,
 • na korytarzach dostępne były karteczki „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej",
 • W ciągu dnia po szkole krążyła „Pozytywna Iskierka". Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor wypisały na specjalnej karcie pozytywną myśl dla młodzieży, która krążyła wśród uczniów i nauczycieli. Każdy, kto otrzymał kartę, mógł wpisać kolejną pozytywną sentencję.

Nie mamy wątpliwości, że cała społeczność IV LO wprowadza cudowną i ciepłą atmosferę oraz serdeczny uśmiech na twarzy każdego.

Samorząd Uczniowski

 Różny wiek – wspólny język – Ogólnopolski Dzień Seniora Różny wiek – wspólny język – Ogólnopolski Dzień Seniora Różny wiek – wspólny język – Ogólnopolski Dzień Seniora

Spotkanie licealistów IV LO z Seniorami może być niezwykłą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania więzi międzypokoleniowych i czerpania z bogactwa oraz perspektyw, które obie grupy mogą ze sobą podzielić. Tak właśnie się stało 15.11.23 r., kiedy seniorzy razem z uczniami IV LO świętowali tę uroczystość w Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka" w Elblągu. To niezwykłe święto, które pozwala nam wyrazić nasz najgłębszy szacunek i podziękowanie dla osób starszych, które przez wiele lat pracowały, budowały nasze społeczeństwo i wnosiły ogromny wkład w nasze życie.

Nasza młodzież, co tu dużo mówić – JESTEŚMY Z NICH DUMNI!: WSPANIAŁA, WARTOŚCIOWA, UTALENTOWANA – NAJWIĘKSZY SKARB NASZEJ SZKOŁY! Młodzież zorganizowała pokaz talentów, który zaskoczył zarówno domowników, jak i pracowników DPS. Były tam niesamowite występy – od śpiewu, tańca, aż po pokazy judo! Ale to nie koniec. Po pokazach uczniowie i seniorzy udali się na wspólne pogaduchy. Była to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń. Naprawdę inspirujące spotkanie.
Samorząd Uczniowski