ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3  ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 2024 – IV LO dla SSP3

W ramach Światowego Dnia Książki, który obchodzony był 23.04.2024 r., uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego mieli przyjemność czytać fragmenty książki młodszym uczniom z SSP 3. Dzieci z SSP3 wysłuchały opowiadania o pierwszej zagubionej skarpetce ze zbioru opowiadań „Niesamowite przygody 10 skarpetek". Nasi licealiści dołożyli wszelkich starań, by w młodszych kolegach zaszczepić pasję do czytania i dać dobry przykład. Czytanie na głos wzbogaca słownictwo i wyobraźnię, uczy uważnego słuchania, rozwija zdolność koncentracji uwagi, rozbudza ciekawość poznawczą. Autorytet starszych kolegów z pewnością pozytywnie wpłynie na statystyki odwiedzin w bibliotece i mamy nadzieję, że taka tendencja utrzyma się w przyszłości.