TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY  TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY  TURNIEJ MIKOŁAJKOWO - SPORTOWY

We wtorek (19 grudnia 2023 r.) w hali IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu rozegrany został pierwszy Mikołajkowo – Sportowy turniej charytatywny.
Od rana w hali "czwórki" było gwarno. Młodzież Samorządu Uczniowskiego przygotowała zawody na wesoło. W zawodach brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich, a pozostali koledzy i koleżanki kibicowali im, oglądając ich zmagania.
Drużyny były mieszane, dzięki czemu uczniowie zarówno z klas sportowych, jak i integracyjnych bardzo się zgrali, walcząc o wygraną wspólnymi siłami.
Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach, m.in.: brali udział w hulahopowej olimpiadzie, z książką na głowie pokonywali tor przeszkód, rywalizowali w przeciąganiu liny, sprawdzali swoją szybkość i stabilność, bawili się w ogonkowego berka. Oprócz wykazania się w sporcie, niektóre konkurencje wymagały pomysłowości i znajomości zasad języka polskiego, np. stworzenie rymowanej, świątecznej kartki z życzeniami.
Turniej uświetniły pokazy Naszych niezastąpionych uczniów: pokazy judo: Zuzia Młocicka, Gabrysia Czachorowska, Kuba Hulewicz, Tymek Lic, Filip Poręba, Nikodem Sowa; pokaz tańca: Hania Paczkowska; pokaz jazdy na monocyklu: Martyna Sarnowska.
Zawody nie odbyłyby się bez Naszych wspaniałych uczniów, czuwających nad muzyką: Mateusz Bryl i Szymon Zaręba - serdecznie Wam dziękujemy!.
Dochód turnieju trafi na leczenie naszych wspaniałych nauczycielek, zmagających się z chorobą nowotworową – Pani Anety i Pani Ani.