UNICEF 01

Kolejny już raz nasza szkoła została wyróżniona przez międzynarodową organizację UNICEF. Dzięki udziałowi członków Szkolnego Koła Wolontariusza oraz Kółka Europejskiego w projekcie edukacyjnym „Prawa dziecka a problemy współczesnego świata", IV Liceum Ogólnokształcące znalazło się na liście szkół wspierających prawa dziecka.

Celem inicjatywy było kształtowanie postawy zaangażowania społecznego, świadomości problemów dotyczących ubóstwa, zdrowia i zmian klimatycznych oraz przekazanie wiedzy na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju. W ramach projektu realizowaliśmy zadania pod nazwą Tydzień Praw Dziecka. Uczniowie zapoznawali się z prawami najmłodszych i dyskutowali na temat globalnych problemów współczesnego świata.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.