Geogebra+4 lo  Geogebra+4 lo  Geogebra+4 lo

8 lipca 2019 roku MEN ogłosiło kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020. Za prioryterowe uznano w tym roku m.in.:

• rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów;
  • rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Cieszymy się, że już od kilku lat wpisujemy się w ten nurt. Zespół matematyków naszej szkoły ustawicznie szuka sposobów na popularyzację swojego przedmiotu. Szuka sposobów, by pomóc swoim uczniom. Nauczyciele traktują technologię komputerową jako sprzymierzeńca.
Od ponad roku tworzą interaktywny zbiór zadań z wykorzystaniem apletów Geogebry: math4u.edu.pl.
Promocja tej strony odbywa się poprzez social media: stronę FB "Matematyka z Geogebrą" oraz Instagram - użytkownik math4u.edu.pl. W trakcie wakacji nauczyciele postanowili poszerzyć krąg odbiorców. W tym celu publikowali autorskie animacje ukazujące pojęcia i twierdzenia matematyczne. O jakości tych materiałów edukacyjnych może świadczyć fakt, że są chętnie udostępniane zarówno przez nauczycieli matematyki, jak i pasjonatów Geogebry z całego świata: Korei Pd, Chin, Brazylii, USA, Izraela, Mołdawii, Wietnamu itd. Materiały te są też udostępniane przez strony FB o większym zasięgu (Another Math – ok. 30 tys. polubień). Liczba osób lubiących stronę na FB wzrosła przez wakacje z 244 do 600 i ciągle rośnie.
Zapraszamy serdecznie na nasze strony:

Zespół matematyków IV Liceum