Wycieczka do Gdyni  Wycieczka do Gdyni  Wycieczka do Gdyni

24 marca uczniowie z klas: 1a,1c, 2c, 3f odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni, wzięli udział w różnorodnych wystawach,np. „Akcja człowiek", „Niewidoczne siły", „Drzewo życia", "Kierunek zdrowie", „Hydroświat" Była to doskonała przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny Akwarium Gdyńskiego, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego- Państwowego Instytutu Badawczego, gdzie podziwialiśmy zwierzęta wodne z całego świata, a także zdobyliśmy wiedzę o środowisku wodnym.Akwarium Gdyńskie to dość nietypowy ogród zoologiczny, którego wszyscy podopieczni związani są ze środowiskiem wodnym, a cała powierzchnia zamknięta jest w bryle jednego budynku. Jednak pomimo tej wyjątkowości, Akwarium spełnia wszystkie funkcje współczesnego zoo. Uczniowie z fascynacją podziwiali wyjątkowe okazy zwierząt wodnych. Wycieczka była udana, szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Beata Pielech, Anna Chaberek, Arnold Goliszewski