Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS  Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS  Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS – w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Z tej okazji 4 grudnia 2023 r. w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu odbyła się XXI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu elbląskiego. Konkurs był organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu. Przedstawicielem naszej szkoły - IV LO, była Alicja Wanatowska z klasy 1d.

Światowy Dzień AIDS jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 r. Hasło tegoroczne, które z tej okazji przyjął Wspólny Program Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS, brzmi: Pozwólmy społecznościom być liderami.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i kształtowanie prawidłowych postaw młodych ludzi ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za własne zdrowie i życie oraz akceptacji wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.