Wyróżnienie w ramach Najlepszych Europejskich Szkół Praworządności
- Szczegóły

Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Wyróżnienie w ramach Najlepszych Europejskich Szkół Praworządności RP 2026 w XV Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim. Ten prestiżowy tytuł jest dla nas ogromnym zaszczytem i potwierdzeniem wysokiego poziomu edukacji oraz zaangażowania całej społeczności szkolnej.
Sukces ten jest efektem aktywnego udziału naszych uczniów w licznych konkursach przedmiotowych z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie oraz edukacji europejskiej. To również zasługa nauczycieli, którzy z pasją rozwijają zainteresowania młodzieży i wspierają uczniów w osiąganiu kolejnych sukcesów.
Gratulujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego sukcesu!
Wiosenne spotkanie
- Szczegóły
W dniu 20 maja br. odbyło się spotkanie emerytowanych nauczycieli SN-u i IV LO. Dzięki wsparciu, w tym finansowym, Pani Dyrektor Hanny Szuszkiewicz mogliśmy spędzić wiosenne przedpołudnie przy stole zastawionym smacznymi słodkościami, które przygotowała kawiarnia Amarena. Wspominaliśmy lata naszej pracy w Studium Nauczycielskim i w IV Liceum Ogólnokształcącym. Dzieliliśmy się wiadomościami o naszych absolwentach, wspominaliśmy z sentymentem naszych dyrektorów i nauczycieli, których nie ma już wśród nas. W związku z organizacją Drzwi Otwartych w szkole, tym razem nie było z nami Dyrekcji szkoły. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się jesienią.
Wycieczka do Kątów Rybackich i Stutthofu
- Szczegóły
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej, podczas której odwiedziliśmy dwa ważne i niezwykłe miejsca Pomorza.
Pierwszym punktem wyjazdu były Kąty Rybackie i Rezerwat Kormoranów oraz Czapli Siwej. Spacerując leśnymi ścieżkami, mogliśmy obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku oraz poznać ciekawostki dotyczące życia kormoranów i ochrony przyrody.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Stutthof w Sztutowie – miejsca pamięci i refleksji nad tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej. Zwiedzanie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego pozwoliło nam lepiej zrozumieć historię oraz oddać hołd ofiarom tego miejsca. Była to ważna i poruszająca lekcja historii.
Wyjazd dostarczył nam wielu emocji, nowych doświadczeń i cennych wiadomości. To był dzień pełen zarówno piękna natury, jak i ważnej refleksji nad przeszłością.
Gratulacje dla Zuzi Filipiak z klasy 3c !
- Szczegóły
I miejsce w konkursie klasy L w Tynwałdzie koło Iławy spośród 27 startujących! Świetny przejazd, ogrom emocji, kolejny piękny moment do zapamiętania i cenne lekcje na przyszłość
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Operacja: Szkolna Misja Historyczna - Wilczy Szaniec"
- Szczegóły
20 maja w Wilczym Szańcu - najsłynniejszej kwaterze Adolfa Hitlera - odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Operacja: Szkolna Misja Historyczna - Wilczy Szaniec". Naszą szkołę w Finale reprezentowali uczniowie z klasy 3e: Sebastian Knigawka, Ksawery Waśniewski, Kuba Mikulewicz. W eliminacjach pokonali oni łącznie aż 150 uczestników z 36 szkół z całej Polski! Wyłoniona elitarna szesnastka młodych pasjonatów historii musiała wykazać się rozległą wiedzą z zakresu II wojny światowej. Sebastian, Ksawery i Kuba włożyli mnóstwo pracy i zaangażowania w przygotowania do konkursu, dzięki temu znaleźli się w zaszczytnym gronie finalistów i najlepszych znawców historii II wojny światowej. Zmagania konkursowe to nie wszystko co czekało na uczestników Finału. Organizatorzy zorganizowali prawdziwą lekcję historii zabierając uczniów na zwiedzanie Kwatery Głównej w Wilczym Szańcu oraz przygotowali wspólne ognisko integrujące uczestników, opiekunów, organizatorów i patronów konkursu.
Serdecznie gratulujemy uczniom dotychczasowych osiągnięć i życzymy kolejnych historycznych przygód!
Wsparcie dla schroniska dla zwierząt
- Szczegóły
Za nami niesamowity kiermasz, z którego dochód wesprze lokalne schronisko. Ale to nie koniec naszej akcji! Już w najbliższy wtorek odwiedzamy zwierzaki osobiście, by przekazać Wasze wsparcie.
Do poniedziałku zbieramy:
Stare koce, pluszowe misie, karmę czy inne akcesoria Wszystkie rzeczy możecie zostawiać na portierni szkoły. Czekamy na nie tylko do poniedziałku!
Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać!
