Finał XI Olimpiady Solidarności
- Szczegóły
Trwa Finał XI Olimpiady Solidarności w Lublinie. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentuje 3-osobowa drużyna w skład, której wchodzi uczeń naszej szkoły - Sebastian Knigawka z kl. 3e.
Po dniu pełnym zwiedzania i poznawania historii Lublina, uczestnicy przystąpili do najważniejszego sprawdzianu – egzaminu oraz obrony finałowej pracy czyli filmu na wybrany wcześniej temat.
Powodzenia! Trzymamy kciuki
Wykład psychologa sportu
- Szczegóły
Dziękujemy za świetny wykład Tomasza Bilika - psychologa sportu. Dostaliśmy dużą dawkę wiedzy do dalszego rozwoju sportowego i walki z trudnościami.
Wykład pana Tomka jest kolejnym spotkaniem w ramach projektu Akademii Liderów Sportu
Obóz żeglarski klasy 1b
- Szczegóły
Bardzo aktywnie spędzili swoje dwa pierwsze dni uczestnicy obozu żeglarskiego z kl. 1B. Nie tylko żeglowali po Jezioraku ale zażywali kąpieli, pływali na SUP-ach oraz, co wzbudziło największe emocje, pontonie ciągniętym za motorówką. Zmęczenie, w ogóle nie przeszkadza nam w dobrej zabawie
Spotkanie z dietetykiem w ramach Akademii Liderów Sportu w IV LO
- Szczegóły
Obóz sportowy rozpoczynamy od spotkanie z dietetykiem w ramach Akademii Liderów Sportu w IV LO z W-m Fim
W ramach realizowanego projektu Akademia Liderów Sportu uczniowie IV LO uczestniczyli w niezwykle wartościowym spotkaniu z dietetykiem, poświęconym zdrowemu żywieniu osób aktywnych fizycznie.
Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się:
- jak prawidłowo komponować posiłki przed i po treningu,
- dlaczego odpowiednie nawodnienie organizmu ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i wyników sportowych,
- jakie nawyki żywieniowe wspierają regenerację oraz rozwój sportowy,
- jak unikać najczęstszych błędów żywieniowych popełnianych przez młodych sportowców.
Uczestnicy mieli okazję poznać praktyczne wskazówki dotyczące codziennych wyborów żywieniowych oraz zadawać pytania ekspertowi. Spotkanie pokazało, że sukces w sporcie to nie tylko regularny trening, ale również świadome dbanie o organizm poprzez odpowiednią dietę i nawodnienie.
Dziękujemy za inspirujące spotkanie i cenną dawkę wiedzy, którą nasi uczniowie będą mogli wykorzystać zarówno w sporcie, jak i w codziennym życiu!
Judo Baltic Cup
- Szczegóły
W dniach: 6-7.06.2026, w gdyńskiej hali Polsat Plus Arena, nasi szkolni judocy rywalizowali z sukcesami, w Otwartym Pucharze Polski U-18, U-21 w ramach międzynarodowej imprezy: Judo Baltic Cup. Najlepiej spisała się tegoroczna maturzystka Klaudia Fedyna z kl. 4D, zajmując 1m. (U-21, + 78 kg). Na podium stanął również Igor Łutaj z kl. 3C, zdobywając brązowy medal (U-18, 81 kg), a Daniel Ośka z kl. 2A, sklasyfikowany został na 9m. (U-18, 50 kg).
Gratulacje!
Srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
- Szczegóły
Nasz uczeń klasy 1B Jakub Ignaczyk, trenujący boks w klubie KSW Tygrys Elbląg, zdobył srebrny medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, rozgrywanej w dn.: 27.05.-02.06.2026 w Spale. W walce finałowej uległ zawodnikowi Martinowi Materle z PGE BKS Skorpion Szczecin 1:4.
Gratujemy wyniku i ambitnej postawy!
