Wspomnienia Nadii Szczypińskiej  Wspomnienia Nadii Szczypińskiej

Jako absolwentka IV liceum ogólnokształcącego w Elblągu z pewnością mogę stwierdzić, że wybór tej placówki był jedną z lepszych decyzji w moim nastoletnim życiu. Otrzymałam ogromne wsparcie od pedagogów, psychologów oraz pracowników w tym trudnym dla wielu osób okresie. Jestem bardzo wdzięczna tym osobom i z pewnością mogę polecić IV Liceum każdej osobie, która tak jak ja kiedyś, zastanawia się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej. Bogaty wybór profili, kształcenie w oparciu o pasje i zainteresowania, kadra skupiająca się na dobru ucznia. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że IV Liceum ma oddziały integracyjne, dostosowane do dysfunkcji dzieci, dzięki, między innymi, nauczycielom wspomagającym, którzy ułatwiają niepełnosprawnym uczniom zdobywanie wiedzy. Psycholog, pedagog, wychowawcy klas są osobami, do których zawsze można zwrócić się z problemem i zostać wysłuchanym. W przypadku problemów można zwrócić się również do dyrekcji szkoły, która zawsze służy pomocą. Placówka kładzie również nacisk na naukę języków obcych. Do wyboru mamy, oprócz angielskiego, hiszpański lub niemiecki, więc uczeń może sam zdecydować o tym, co bardziej go interesuje. Sport to bardzo istotny element w tej szkole. Klasy sportowe, ścianka wspinaczkowa, ogromna sala gimnastyczna i zaangażowanie nauczycieli przekonuje wielu uczniów. Dziś dzięki ogromnemu wsparciu kadry nauczycielskiej, piszę do was jako studentka psychologii, która z pewnością wybrałaby IV Liceum Ogólnokształcące ponownie.