Żyj Zdrowo!  Żyj Zdrowo!  Żyj Zdrowo!

Niezrównana i najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka to ZDROWIE. Na czele tego święta stoi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy 7 kwietnia. Jesteśmy szkołą, która promuje zdrowy styl życia.

Jak świętowanie przebiegło w naszej szkole? Uczennice z klasy 1a odwiedziły młodszych kolegów w SSP3 i częstowały ich zdrowymi przekąskami owocowymi. Natomiast w IV LO każdy uczeń mógł skosztować pysznych owoców czy też posilić się smaczną zupą z soczewicy. W końcu to my sami musimy zadbać o własne zdrowie.

Jak aktywnie prowadzić zdrowy styl życia? Oczywiście należy wybrać sobie konkretne cele i konsekwentnie je realizować, np. właściwie się odżywiać:

  • przestrzegać bilansu energetycznego i wodnego
  • spożywać warzywa i owoce
  • ograniczyć spożywanie tłuszczy i słodyczy
  • nie podjadać między posiłkami.

Ważne jest także dbanie o ruch na świeżym powietrzu i uprawianie ulubionego sportu.
Dbajmy również o zdrowie psychiczne, czyli relaksujmy się w gronie rodziny i najbliższych nam osób.

Beata Pielech