OSPR  OSPR  OSPR

Związek piłki ręcznej w Polsce rozpoczął od 1 września 2015 roku realizację projektu rozwoju piłki ręcznej w Polsce pod nazwą OSPR  - Ośrodki Szkolenia w piłce ręcznej. Projekt ten jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, fundacją PGNiG  im. Ignacego Łukasiewicza oraz Jednostkami Samorządu Terytorialnego.
Od  września 2016 roku ośrodki powstaną również w Elblągu. Szkoły objęte szkoleniem to SP nr 9, Gimnazjum nr 1 oraz IV Liceum Ogólnokształcące.
Warunkiem przystąpienia szkoły do OSPR jest posiadanie klasy sportowej o profilu piłki ręcznej.

W klasie tej odbywać się będą
•    zajęcia ogólnorozwojowe
•    zajęcia na siłowni
•    zajęcia specjalistyczne z piłki ręcznej