Ptasi piknik  Ptasi piknik  Ptasi piknik

Dnia 01.10.2016 r. uczniowie klas 1 a, 1 c i 3 d wraz z opiekunkami - p. Dorotą Browarczyk, p. Małgorzatą Gabryś, p. Aleksandrą Ihmą i p. Magdaleną Jankun pojechali na Ptasi Piknik, który odbył się w miejscowości Piaski. Wydarzenie to organizowane jest w ramach Europejskich Dni Ptaków. Jego celem jest zwrócenie uwagi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody - wielką jesienną migrację ptaków. Impreza była znakomitym sprawdzianem wiedzy z zakresu dendrologii i ornitologii, a także testem umiejętności technicznych, które zostały wykorzystane przez wszystkich członków naszej grupy przy budowie domku dla ptaków, który już niedługo zostanie umieszczony w szkolnym ogródku. Dodatkową atrakcją okazała się wyprawa na Górę Pirata, gdzie znajduje się Punkt Obserwacji Migracji Ptaków.

Zwieńczeniem naszej przyrodniczej wycieczki było ognisko. Kiełbaski smakowały wyśmienicie, a humory wszystkim dopisywały.

Dziękujemy organizatorkom za mile spędzony czas. Uczniowie klas 1 a, 1 c i 3 d.